פיברומיאלגיה-חוויה של תלמידה

לפני ארבע וחצי שנים השתנו חיי ללא היכר. במשך מספר חודשים הרגשתי מאוד לא טוב. הסתובבתי בין מומחים שונים, אך אף אחד לא גילה את הסיבה להרגשה הרעה. עד שבוקר  אחד  פקחתי את עייני, רציתי לקום אך לא הצלחתי לצאת מהמיטה. הגוף בגד. הראש רצה אבל הגוף לא הסכים יותר. מאשת קריירה שעובדת סביב השעון, מגדלת שלוש בנות ועסוקה בהתקדמות שלי, הפכתי לגוש כאב חסר אונים,שאינו יכול לעשות כלום.
זו הייתה תחילתה של מהפיכה דרמטית בחיי ותחילתו של מאבק יום יומי לשקם את עצמי ואת חיי. בחודשים הראשונים בקושי יצאתי מהמיטה, אך התחלתי לטפל בעצמי בדרכים קונבנציונאליות ואחרות. אחרי חודשיים התברר שחיליתי בתסמונת תשישות כרונית. הסימפטומים המרכזיים היו תשישות קיצונית, כאבי ראש אדירים, כאבים בכל הגוף, חרדות, דיכאון ומה לא....
כבר בימים הראשונים, בתוך העצב והכאב, הבנתי שעבודה עם הגוף והנפש היא מרכיב מרכזי בהתמודדות עם המחלה. בתקופה הראשונה המאבק היה להצליח לצאת מהמיטה ולהגיע לסלון, בהמשך לצאת מהבית וללכת מספר צעדים בחוץ ואח"כ להצליח ללכת עוד ועוד באופן הדרגתי, כאשר כל מספר ימים אני מוסיפה עוד כמה מטרים. כיוון שלא יכולתי לצאת רחוק או להתעמל באופן מסודר, הרגלתי את עצמי לעשות מספר דקות של תרגילים כל יום ולאט לאט להגדיל את המינון. במקביל טופלתי אצל מרפאה סינית והתחלתי גם טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי. השילוב בין כל הטיפולים לבין כוח רצון ואמונה ביכולת שלי להתקדם, תרם לשיפור הדרגתי ואיטי. לאורך כל הדרך היו הצלחות קטנות והרבה משברים, נסיגות והתקדמות וחוזר חלילה.... הרבה כאב ובכי וגם הרבה אושר ושמחה על המהפך והאמונה שאני משנה את חיי ושהסוף יהיה טוב יותר מחיי הקודמים.
את הדיאלוג עם היוגה ניהלתי כבר מתחילת המחלה אבל הגעתי אליה רק אחרי ארבע שנים. המפגש הראשון עם היוגה היה כמו התגלות, כמו הזכרות במשהו שהוא עמוק בתוכי. עדינות התנועות, ההקשבה לגוף, הנשימות, האיזון, קטעי הקריאה מעוררי ההשראה, המדיטציה וההקשבה לנפש ולגוף התאימו לי ולחיים עם המחלה כמו כפפה ליד. הרגשתי שהגעתי למקום הנכון והמדויק ביותר עבורי.
לפני המחלה התעמלתי בסגנונות שונים ותמיד אהבתי את זה, אבל היוגה מגיעה ממקום עמוק יותר ומתייחסת להיבטים רחבים יותר בגוף ובנפש. היא גורמת לי להתרוממות נפש, לרגיעה, לאיזון ומממשת הלכה למעשה את סגנון החיים שצריך  לחיות.
 
 
תמר
 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים